Jdi na obsah Jdi na menu
 


Saharská poušť

11. 7. 2007

Saharská poušť

Sahara je se svými 9 miliony km největší pouští světa. Zaujímá jednu třetinu celkové rozlohy Afriky. Nachází se v oblasti táhnoucí se od západního pobřeží Afriky až k Rudému moři.

Sahara nejsou pouze písečné duny. Na území Tuniska můžeme rozlišit tři základní typy pouště: poušť kamenitá, oblázková a písečná. Právě písečný typ pouště díky nejrůznějším scénám světoznámých filmů převažuje v podvědomí lidí jako klasický obrázek Sahary.

Obrazek

Sahara, to jsou nekonečné oblasti téměř bez vegetace a zvířat. Místo, kde téměř nezaprší, denní teploty šplhají na rtuti teploměru nad 45 C ve stínu a v noci v zimních měsících klesají k bodu mrazu. Tuniská poušť jsou také oázy na jejich okrajových částech, kde místní obyvatelé i přes nelehlé životní podmínky dokáží vypěstovat mnoho druhů ovoce a zeleniny.

Během svého pobytu v Tunisku můžete Saharu navštívit při organizovaných zájezdech cestovních kanceláří. Pokud se rozhodnete vydat se do pouště sami, počítejte s tím, že to nebude jednoduchý úkol. Kromě toho, že budete muset mít kvalitní automobil pro jízdu pouští, musíte mít s sebou i průvodce znalého místních poměrů. Potřebujete také povolení Národní gardy.

Obrazek

Pokud se do pouště vydáte mimo nejteplejší letní měsíce, nezapomeňte na teplejší oblečení na večer. Během dne oceníte pevnou obuv, opalovací krém s vysokým ochranným faktorem (minimálně 25), pokrývku hlavy, sluneční brýle a především DOSTATEK TEKUTIN.