Jdi na obsah Jdi na menu
 


Před odjezdem

Občané České republiky potřebují pro vstup na území Tuniska pouze platný pas, a to ještě 3 měsíce po návratu ze země. Očkovací průkaz není vyžadován. Motoristé musí předložit platný řidičský průkaz, technický průkaz a doklad o mezinárodním pojištění (tzv. zelenou kartu).

Při vstupu do celního pásma v Tunisku je nutno s předložením pasu odevzdat vyplněnou registrační kartu. Ta se skládá ze dvou dílů, pasový úředník ji rozdělí na dvě poloviny. Horní část si nechává a spodní část Vám vrátí, tu pak předložíte opět u pasové kontroly při odletu ze země. Pokud Vám tuto registrační kartu nedá personál letadla, získáte ji při vstupu na letiště. Každá větší cestovní kancelář Vám spolu s voucherem a s ostatními doklady dá také kopii této karty, která je přeložena do českého jazyka (originál je v arabštině, francouzštině a angličtině), aby tak všichni měli možnost ji správně vyplnit.

Obrazek

Tak co? Budu platit ještě 3 měsíce po návratu z Vaší báječné dovolené?

Pokud budete cestovat do Tuniska v rámci organizovaných zájezdů s cestovními kancelářemi, vstupní vízum nepotřebujete. Jako doklad Vám slouží voucher (ubytovací poukaz) Vaší cestovní kanceláře. Individuální turisté vízum pořebují. Získat ho mohou na Tuniském velvyslanectví v Praze. Víza se vydávají maximálně na dobu 3 měsíců do 1 týdny od požádání. Přihlášení na tuniské policii zařizují majitelé (či odpovědný personál) ubytovacích kapacit. Při ubytování v soukromí se turisté musí na policii přihlásit do 3 dnů od vstupu do země.

Účastníci organizované turistiky (bez víza) nemohou během pobytu v Tunisku vycestovat do sousedních zemí.

Do Tuniska lze dovézt:

Bezcelně je možno dovézt alkoholické nápoje do obsahu 25% alkoholu 2 litry na osobu, nad 25 % alkoholu l litr na osobu, tabák (pro starší 17 let) 400 ks cigaret, 100 ks doutníků nebo 500 g tabáku na osobu, 1/4 l parfému a 1 l toaletní vody na osobu a jiné předměty, jakož i ty výše uvedené, pokud mají sloužit jako dárek s tím, že jejich hodnota nesmí překročit 10 TND.

Do Tuniska je zakázáno dovážet:

Je zakázáno dovážet zbraně všech druhů kromě loveckých, explozivní materiál, omamné a podobné psychotropní látky, pornografii, produkty a zboží, které mohou ohrozit bezpečnost, zdraví a morálku veřejnosti.

Z Tuniska je zakázán vývoz tuniských dinárů. Bližší informace naleznete v části "měna".

Tuniské velvyslanectví v Praze:
Nad Kostelem 8
Praha 4
tel. 244 460 652 - 3, fax 244 460 825
 

Velvyslanectví České republiky v Tunisu:
98, rue de Palestine, B.P. 53,
Tunis-Belvédère , 1002
Tel.: +216-71-781916, +216-71-780456
Fax: +216-71793228
e-mail.: tunis@embassy.mzv.cz