Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kam na výlet?

Ve střediscích na pobřeží Tuniska existuje široká nabídka fakultativních výletů, které Vám umožní lépe poznat tuniskou historii, krajinu a životy místních obyvatel nebo si odpočinout při plavbě po moři. Nabídka výletů se liší v jednotlivých místech jen nepatrně. Většinou se jedná o polodenní prohlídku města, ve kterém budete ubytováni (nebo města sousedního), půldenní či celodenní plavbu po moři s možností koupání, návštěvu hlavního města Tunisu, Kartága a Sidi Bou Said. Pěkný je taktéž výlet k amfiteátru El Djem. Nejoblíbenějším výletem zůstává cesta na Saharskou poušť a do oáz.

Lodní výlet

Vyjíždí se většinou v ranních či dopoledních hodinách z místního přístavu. Jedná se o romantickou plavbu ve stylu pirátských lodí po širém moři se zastávkami na koupání. Při polodenním výletě bývá v ceně malé občerstvení, u celodenních výletů i oběd. Na lodi Vám "pirátská" posádka ukáže, jak se od dávných časů v pobřežních vodách lovily ryby. Výlet si můžete zakoupit u delegáta nebo u místních agentur. Nejnižší cenu získáte, pokud si vyhlédnete nějakou pěknou loď v přístavu a večer před výletem se domluvíte osobně s posádkou lodi.

Obrazek

Pirátská loď

Obrazek

Pirátská loď II.

Návštěva hlavního města

Autobusy odjíždí od hotelů v ranních hodinách směrem k hlavnímu městu Tuniska, k Tunisu. Během výkladu průvodce se dozvíte mnohé cenné informace o historii Tuniska i životě jeho obyvatel. Navštívíte Muzeum Bardo s rozsáhlou sbírkou starověkých předmětů (římské mozaiky, vázy, antické sochy apod.). Pokud budete mít dostatek volného času, určitě Vás průvodce zavede na místní tržiště, kde si můžete zakoupit pěkné suvenýry či spoustu praktických "hloupostí".

Z centra hlavního města se vydáte ke starodávnému Kartágu. Z jeho bývalé slávy toho sice již mnoho nezbylo, ale i přesto budete mít možnost obdivovat pozůstatky bývalých antických staveb a představovat si, jak to na tomto místě asi vypadalo v době jeho největšího rozkvětu. Až budete procházet mezi rozvalinami, vzpomeňte si na to, že před několika stovkami let po stejné půdě kráčeliznámí vládcové v dějinách lidstva. Asi nejpěknější památkou Kartága jsou Antoniovy lázně. Blízko nich leží další stavba, tentokráte mnohem modernější, vila tuniského prezidenta. Nejen vilu, ale i stráže před vilou je přísně zakázáno fotit. Někdy se sice někomu podaří nějakou fotografii pořídit, ale je to velký risk. Osobně jsem viděla, jak několika klientům stráž vytáhla film z fotoaparátu či u digitálů provedla akci "delete all".

Obrazek

Antoniovy lázně

A ještě na jednom místě se zastavíte, v malebném městečku Sidi Bou Said se slavnou kavárnou Café de Nattes a typickými modrými okenicemi na bílých budovách, v městečku, které učarovalo známým filmovým tvůrcům. Mimo jiné se zde natáčel jeden z dílů ze slavné série Angeliky.

Obrazek

Sidi Bou Said

Dvoudenní výlet na Saharu

Je nejoblíbenějším výletem pořádáným v Tunisku. Autobusy odjíždí od hotelů v časných ranních hodinách. První zastávka je v El Djemu, kde shlédnete známý amfiteátr. Vaše další cesta bude pokračovat přes průmyslové město Sfax na pobřeží směrem do vnitrozemí k Matmatě, vesničce, která je proslulá troglodyty, což jsou podzemní obydlí původních obyvatel - Berberů. Místní krajina je natolik neobvyklá, že posloužila režisérovi Lucasovi jako výborná kulisa pro scény z filmu Hvězdné války.

Obrazek

Troglodytní obydlí

V rámci tohoto výletu zastavíte také v jedné z několika oáz, místě kde začíná pravá saharská poušť. Individuálně se projedete na velbloudovi. Projdete se oázou. V ceně výletu bývá samozřejmě ubytování, večeře a snídaně v hotelu.

Obrazek

Cesta jeepy

Druhý den se nejpravděpodobněji vydáte do městečka Tozeur, ve kterém je také pěkná oáza. Navštívíte posvátné město Kairoan, u největšího solného jezera Chott El Djerid při troše štěstí spatříte fatamorgánu. Ve večerních hodinách se vrátíte zpět do Vašich hotelů.

Obrazek

Vodopád v oáze Tamerza