Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pláže a moře

Pláže na severu Tuniska bývají většinou skalnaté a písečné. Moře v této oblasti je bohaté na podmořský život, a tak je sever Tuniska (známé je např. letovisko Tabarka) jediným vhodným místem pro potápeče. Moře zde blízko pláží dosahuje větších hloubek a místní útesy patří k jedněm z nejkrásnějších.

Naopak v okolí pobytových středisek na východě země a na ostrově Djerba jsou široké a dlouhé písčité pláže, které mají pozvolný vstup do moře. Z tohoto důvodu je Tunisko zemí vhodnou pro dovolenou rodin s malými dětmi. Na hotelových plážích se nachází slaměné slunečníky, jejichž použití je zdarma. Některé hotely nabízí také možnost pronajmutí lehátek, v některých hotelích je tato nabídka již zahrnuta v ceně za ubytování.

Obrazek

Hotelová pláž

Zatímco v hotelích na Djerbě má podstatná část hotelových komplexů kapacitu pláže odpovídající kapacitě ubytování v hotelu, na pobřeží centrálního Tuniska je situace zcela opačná. V letních měsích se stává, že jsou pláže přeplněné a tak je jedinou možností časně ráno vstát a slunečník si "zarezervovat".

Moře v Tunisku je relativně čisté, i když s chorvatským či řeckým mořem ho srovnávat nelze. Vzhledem k dlouhému postupnému vstupu do moře se Vám také často může jevit jako zakalené, což je způsobeno vířením jemného písku. V podzimních měsících objevíte chaluhy nejen v moři kolem pobřeží, ale i na plážích. Každý lepší hotel je však z pláží po ránu odklízí.

Jak již bylo napsáno v sekci o počasí, nejvhodnější doba pro návštěvu Tuniska je květen - říjen. V květnu bývá moře ještě hodně chladné (trochu teplejší je na Djerbě), v říjnu bývá po dlouhém teplém létě ještě příjemně vyhřáté.

Průměrná teplota moře v Tunisku:

Měsíc

IV.V.VI.VII.VIII.IX.X.XI.

Teplota vody v C

15182023252423

18