Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hammamet

12. 7. 2007

Hammamet

Hammamet je jedno z největších středisek na tuniském pobřeží Středozemního moře a současně nejvyhledávanějším střediskem českých turistů v Tunisku. Leží na konci tzv. Hammemetského zálivu. Jeho velkou výhodou jsou pláže obrácené směrem na jih v části zvané Hammamet Yasmine. Dál za městem směrem na východ se táhnou rozsáhlé písečné pláže až k letovisku Nabeul.

Na 50 tisíc stálých obyvatel připadá 40 tisíc ubytovacích míst ve více než stovce hotelů. Na své si přijdou milovníci aktivní dovolené, je zde rozsáhlá nabídka vodních sportů, golf, volejbal, jízda na koni a mnohé další.

Hammamet má výhodnou polohu. Je možno z něj podnikat výlety do nedalekého Tunisu či Kartága, ale také do měst na pobřeží jižním směrem, do El Djemu, oáz apod.

Yasmine Hammamet - nejrozsáhlejší komplex hotelů v Hammametu se rozkládá nedaleko malého přístavu pro jachty. Komplex je tvořen sítí hotelů na dobré úrovni poskytujících kvalitní služby. Místo je oblíbeným cílem zahraniční kongresové turistiky. Celá tato část je vzdálena pár kilometrů od hlavní dálnice spojující sever s jihem země. Pro živější ruch je zapotřebí dojet do centra Hammametu (jízda taxíkem stojí asi 3 dináry).

Obrazek

Pláž hotelového komplexu v Hammametu

V Hammametu je místní Medina pocházející z 9. století. Dohovaly se z ní pouze hradby, z nichž je pěkný pohled na okolí. Hned za vstupní bránou se nachází súk, kde mají turisté možnost zakoupit si nejrůznější suvenýry.

Hlavní hammametskou ulicí je Avenue Habib Bourgouiba, na které se nachází restaurace, bary, noční kluby a obchody. Proslavený je také místní trh zeleninou a rybami.

Pěkný výhled do okolí poskytuje arabská pevnost Kasba z 15. století, která je jen pár metrů od Mediny. Vstupné stojí 2 dináry + poplatek za fotoaparát (1,5 dináru).

Místní kulturní středisko sídlí ve vile rumunského milionáře G. Sebastiana, která zde byla postavena ve 20. letech minulého století. Její architektonické provedení je opravdu skvostné, je navržena v maurském stylu. V malém místním amfitátru se každoročně v srpnu koná kulturní festival.

Atrakcí pro rodiny s dětmi je Friguia park, což je místní zoologická zahrada. Vstupné je 6 dinárů. Vidět můžete nejčastější představitele africké fauny.